"Zedník. Věřím že se mnou budete souhlasit, že neexistuje vhodnější jméno pro kariéru sochaře. Obsahuje v sobě fortelné základy i umné krocení nepoddajné hmoty. Poněkud pikantní se dnes mohou zdát historky z počátku Zedníkovy tvorby.
V mateřské školce se na pískovišti nejdříve vyčůral, než se pustil do díla. Soudružky učitelky neměly pro jeho nehygienické chování příliš pochopení. My však víme, že Zedník tím vytvořil pojivý materiál, který se výborně hodil na jeho první výtvarné pokusy. Hravost Zedníkovi vydržela do dospělosti..........."

Úryvek z úvodu k vernisáži od R. Procházky

.

1978
Květen 30

Zrození umělce

30.5.1978 - Zrození umělce
Narozen a dosud stále žijící ve Vyškově 🙂
1982
Červen 23

Nesmělé začátky

Nesmělé začátky - 1982
Pověstný píseček ve školce…
1983
Květen 30

V přeškoláku

V předškoláku - 1983
Když jsem byl v předškoláku, brácha docházel do lidové školy umění na kreslení k panu J. Kachlíkovi. Naše rodiče měli hodně aktivit. Tak se zeptali učitele, jestli mne tam můžou nechat s bratrem. Když mi dá papír a tužku budu hodný. Učitel postavil na stůl vycpanou kachnu a měli jsme ji nakreslit. Taky jsem ji nakreslil, jenže mě zafungovala fantazie a dokreslil jsem rybník, rákosí a lidi, jak se koupou.
1996
Srpen 20

První výstava

První výstava - 1996
Byl jsem ještě na střední škole. Rodiče tenkrát chtěli rozebrat warthburg. Začal jsem ho rozebírat, ale součástky jsem intuitivně skládal k sobě a vznikaly první sochy kombinací kovu, keramiky a dřeva.
1997
Září 1

Práce v restaurátorské dílně

Práce v restaurátorské dílně - 1997
Po maturitě jsem se vrátil do Vyškova. K mamce na kosmetiku chodil restaurátor pozlacovač A. Mlýnek a přišel za mnou, jestli umím vyřezávat. Neuměl jsem. Říká: odřežeš, co tam nepatří a je to hotovo. Začal jsem u něj pracovat a zůstal 4 roky.
1999
Prosinec 24

Lounský betlém

Lounský betlém - 1999
Moje první větší zakázka a hned dva roky po maturitě. Přijel jsem tenkrát do Loun na faru. Otevřely se dveře vyvalil dým a v nich se objevil chlapík s doutníkem a vypadal jako Jack Nicholson. Byl to místní děkan. Řekl, že by chtěli betlém do jejich kostela. Krásný gotický kostel s barokní výzdobou v čistém dřevě uvnitř. Vyhrál jsem konkurz. Vyrobil betlém a na křtu jsem si s děkanem vykouřil doutník.
2009
Březen 17

Výstava zvěrokruh

Výstava zvěrokruh - 2009
První výstava ve hřbitovním kostele ve Vyškově. Mém oblíbeném prostoru.
2012
Srpen 20

Výroba přídě a zádi vikingské lodi

Výroba přídě a zádi vikingské lodi - 2012
V Lipníku vyráběli lodě pro seriál HBO Vikingové. Sháněli někoho, kdo by jim vyřezal příď na loď pro hlavního hrdinu. Nějak přišli na mně. Ale nevěděl jsem pro jaký je to seriál ani jsem nesměl vědět detaily. Až po čtyřech letech jsem jej uviděl v televizi.
Říjen 1

Brněnský plenér

Brněnský plenér - 2012
Sympozium sochařů na brněnské přehradě. Já, V. Matoušek, P. Uher a Z. Macháček mladší.
2017
Listopad 10

Výstava v Döbelnu

Výstava v Döbelnu - 2017
Moje první samostatná výstava v zahraničí.